UKC Republike Srpske i Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite u Vladi Republike Srpske danas su potpisali Protokol kojim se uređuje međusobna saradnja u cilju unaprjeđenja u ostvarivanju prava iz oblasti zdravstvene zaštite za pripadnike boračkih kategorija, civilnih žrtava rata i žrtava ratne torture.
V.d. direktor UKC Republike Srpske doc. dr Nikola Šobot izrazio je zadovoljstvo što je formalizovana saradnja kojom će se doprinijeti boljem životnom standardu onih koji to najviše zaslužuju, čime ćemo svakako pokazati koliko cijenimo sve ono što su dali i uradili za Republiku Srpsku.
„Kroz ovaj protokol definišemo komunikaciju sa ministarstvom rada i boračko-invalidske zaštite na način da će svi oni koji su bili učesnici odbrambeno-otadžbinskog rata dobiti prioritet pri naručivanju, zato smo uveli dodatne smjene u radu call centra, ali i dodatne radnike kako bismo omogućili posebnu liniju, a onda kroz rezervisane termine i prioritetno naručivanje svih onih kojima je potrebna usluga u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske.“, poručio je dr Nikola Šobot.
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić zahvalio se rukovodstvu UKC-a Republike Srpske na spremnosti i volji da se saradnja podigne na viši nivo.
„Aspekt pružanja usluga u oblasti zdravstva demobolisanim borcima, ratnim vojnim invalidima i porodicama poginulih boraca sigurno je, uzevši u obzir i godine, jedan od najbitnijih. Oni koji su najzaslužniji što mi danas živimo u slobodnoj Republici Srpskoj moraju biti prioritet u pružanju zdravstvenih usluga“, rekao je ministar rada i boračko invalidske zaštite Radan Ostojić.
Ministar Radan Ostojić izrazio je nadu da će ovaj svjetao primjer slijediti i druge zdravstvene ustanove u Republici Srpskoj.













Prirucnik za majke o zdravlju i dojenju