Od 26.10.2011.godine Zavod za kliničku radiologiju usvojio je novu metodu KT pregleda, KT koronarografiju. Ovaj pregled vrši se na 64-slojnom KT skeneru GE LightSpeed.
 
U Zavodu za Kliničku radiologiju 25 i 26.10.2011. godine boravila je dr Eva Mrazova aplikativni specijalista GE za kompjuterizovanu tomografiju. U saradnji sa osobljem Zavoda za kliničku radiologiju i  Klinike za kardiovaskularne bolesti na čelu sa načelnikom Klinike Mr. sc dr med. Svetozarom Srdićem urađeno je deset KT koronarografija.

KT koronarografija je tehnika kojom se omogućava dobijanje slike srca visoke rezolucije sa 3-D prikazom srca i koronarnih arterija. Ova pretraga omogućava detekciju plakova ili kalcijumskih depozita u stijenkama arterija.
Prednosti KT koronarografije u odnosu na kateterizaciju srca su neinvazivnost, veći komfor i znatno kraće trajanje pregleda (manje od 1 minuta do nekoliko minuta), zbog čega su potencijalni rizici za pacijenta kao i vrijeme oporavka znatno manji. KT koronarografija je odlična neinvazivna tehnika za rano otkrivanje signifikantne CAD kod visokorizičnih asimptomatskih osoba sa nejasnim rezultatima neivazivnih stres testova.

Osnovnih 5 indikacija za ovu pretragu su:

• Isključivanje koronarne stenoze kod pacijenata sa niskim do umjerenim rizikom za razvoj koronarne bolesti
• Evaluacija koronarne arterije kod koje je suspektno postojanje anomalije, ili karakterizacija srčanih masa (promjena)
• Rješavanje eventualnih dilema nakon kateterizacije
• Ispitivanje patentnosti bypass graftova i stentova
• Preoperativna evaluacija, nekoronarna hirurgija

Apsolutne kontraindikacije za pregled su brz puls, atrijalna fibrilacija, česte ekstrasistole; trudnoća; prisustvo ekstenzivne kalcifikacije; nemogućnost zaustavljanja daha u trajanju od 20sec; intolerancija na kontrastno sredstvo ili premedikaciju (beta-blokatori, nitrati)

Relativne kontraindikacije su visok BMI (jer senzitivnost i specifičnost pretrage opadaju s porastom tjelesne mase pacijenta) te mlađa životna dob – naročito ako je pacijent ženskog pola – zbog relativno visoke doze jonizujućeg zračenja tokom pregleda.