Најбољи дипломац Медицинског факултета у Бањалуци засновао је радни однос у Универзитетском клиничком центру Републике Српске. Генерални директор УKЦ РС проф. др Владо Ђајић потписао је уговор о раду са др Младеном Ђурићем који је студије медицине завршио са просјечном оцјеном 9,83 и који ће свој професионални развој почети у Kлиници за кардиологију у највећој здравственој установи у Српској. Пословодство УKЦ-а, на челу са проф. др Владом Ђајићем, препознало је потребу да младим љекарима обезбиједи најбоље услове за учење и напредовање, а искусним докторима додатну мотивацију да пренесу своје знање, са циљем пружања најбоље здравствене заштите пацијентима. УKЦ РС као највећа, најреферентнија здравствена установа у Српској и научно-наставна база за све будуће љекаре и медицинско особље, има интерес и обавезу да будућим медицинским радницима обезбиједи услове за рад и професионални развој и усавршавање.
“Данас смо примили у радни однос најбољег студента Медицинског факултета у Бањалуци чиме смо показали спремност да задржимо млади кадар у Републици Српској, да се усавршавају, живе и раде у нашој држави. Надам се да ће и други слиједити наш примјер”, истакао је проф. др Владо Ђајић, генерални директор.
Улагање у младе стручне здравствене раднике је дио дугорочног опређељења руководства УKЦ РС-а као и стварање повољног амбијента за развијање професионалног развоја и живота младих људи у Српској.
“Током његовог завршног рада ја сам рекао да га Медицински факултет части бесплатним докторским студијима које је он већ уписао, тако да је за неких 15 дана, колега Ђурић креће са почетком докторских студија као један од најмлађих студената докторских студија на нашем факултету”, истакао је Ранко Шкрбић, декан Медицинског факултета.
“Заиста сам данас пресрећан и поносан што своју каријеру почињем у највећој здравственој установи у Републици Српској гђе, заиста, имамо најбоље могуће услове за даљи напредак и усавршавање. Некако сам највише волио да учим о кардиоваскуларном систему, то је оно што ме највише занимало. Потом сам и један период провео у иностранству на ођелу кардиологије, а посљедњих неколико мјесеци сам, под менторсвом професора Шкрбића, проучавао молекуларне механизме кардиотоксичности, доксорубицина, што је била тема мог дипломског рада, тако да сам већ проучавао ћелије срчаног мишића и за мене је кардиологија била логичан избор”, истакао је Ђурић.
Обнављање кадра је неопходно, али је веома тешко створити доброг љекара. Директор УKЦ-а проф. др Владо Ђајић каже да су потребне године за специјализацију и стицање искуства како би се кренуло у самостални рад. Ипак, за младе и вриједне увијек има мјеста. У посљедњих годину и по дана у Универзитетском клиничком центру је запослено око 40 младих љекара који желе да раде и остану у Републици Српској.
Младен Ђурић рођен је 1993. године, основну школу завршио је у Челинцу као ђак генерације и носилац Вукове дипломе. Током основног школовања остваривао је запажене резултате на републичким такмичењима из физике и математике. Медицинску школу у Бањалуци завршио је одличним успјехом, а током друге године студија био је ангажован као студент демонстратор на предмету анатомија. Први научноистраживачки рад, и то из области микробиологије, урадио је са 20 година, а октобар 2016. године обавио је праксу на Универзитетској клиници у Ерлангену у Њемачкој.