У Универзитетском клиничком центру Републике Српске представљена је организација рада и протоколи нове, технолошки најсавременије ангио-сале каква се може наћи само у најмодернијим европским и свјетским центрима и која представља огроман искорак на пољу васкуларне интервентне радиологије и спашавању живота наших грађана.
Ова сала је од изузетне је важности за збрињавање исхемијског можданог удара гдје се користи тромбектомија која представља најсавременији вид лијечења и приликом које се катетером долази до тромба који се вади из крвних судова главе.
Овом приликом генерални директор УКЦ Републике Српске, проф. др Владо Ђајић је изјавио да ће наша установа наставити са досадашњом праксом, а то подразумијева праћење свих свјетских трендова, дијагностичких и терапијских, те да становништво Републике Српске има најбољу здравствену заштиту, односно здравствену заштиту која је и у најбољим свјетским центрима.
Нову ангио-салу обишао је и интервентни неурорадиолог из Универзитетског клиничког центра Љубљана, др Зоран Милошевић. Др Милошевић спасио је живот многим пацијентима у Републици Српској а истовремено је едуковао наше љекаре у Словенији. Он је нагласио да апарати на којима се изводе процедуре након можданог удара у потпуности задовољавају свјетске стандарде, те да су много бољи него у другим европским центрима. Према његовим ријечима, у погледу апаратуре, код увођења нових метода у лијечењу акутног можданог удара нема проблема, као ни са стручним радом и организацијом.
Начелник Клинике за неоурологију проф. др Синиша Миљковић објаснио је да пацијент, уколико га не спасе након шест часова од можданог удара улази у салу, гдје се помоћу катетера долази до тромба који се налази у артерији у мозгу, након чега се тромб вади. Пацијент је већ сљедећи дан способан за даљи живот, без инвалидитета. Такође, проф. др Миљковић је нагласио да је успјешност те терапије 50 до 60 одсто за разлику од тромболитичке терапије која је код каротидног тромба била само неких 13%. Он је додао да ће то представљати огроман добитак не само за Бањалуку, него и за Републику Српску.
Проф. др Саша Вујновић, начелник Завода за клиничку радиологију истакао је да УКЦ Републике Српске и др Зорана Милошевића веже дугогодишње пријатељство, те да је наша установа достигла технолошки ниво да се интервентна радиологија развија на најбољи могући начин. Нагласио је да су у току договори у вези са едукацијама нашег особља, јер поред најсавременије технике, неопходно је имати и едукован кадар.