Univerzitetski klinički centar Republike Srpske posjetio je gospodin Arie Livne, savjetnik Milorada Dodika, srpskog člana Predsjedništva BiH i počasni predsjednik Jevrejskog kulturnog centra u Banjaluci i tom prilikom izjavio da naša ustanova ima izvanredne ljekare i da može da parira bilo kojem svjetskom kliničkom centru.
Gospodin Livne koji se već tri godine liječi u Klinici za onkologiju rekao je da su mu i profesori u Izrealu potvrdili da je znanje ljekara u Banjaluci jednako znanju izrealskih ljekara, te dodao da UKC RS u zadnje dvije godine, pored stručnog kadra, raspolaže i sa najnovijom tehnologijom. Istakao je da je medicina svugdje u svijetu skupa zabava, te da mi u Republici Srpskoj treba da budemo zadovoljni i ponosni na UKC RS. Naglasio je da dok god bude živ, dolaziće iz Jerusalima u Banjaluku na liječenje. Na pitanje šta je tajna dugovječnosti, gospodin Arie Livne koji ima 99 godina, kaže da je to sreća.
Dr Radmila Rašeta, onkolog iz Klinike za onkologiju UKC RS, izrazila je zadovoljstvo što je bila glavni onkolog gospodina Livnea, te dodala da ova klinika raspolaže najsavremenijim dijagnostičkim i terapijskim pretragama. Dr Rašeta je rekla da naši pacijenti nisu zakinuti za specifično onkološko liječenje u odnosu na ostale pacijente u regionu. Naglasila je da je gospodin Livne nekoliko puta, tokom tri godine liječenja, hospitalizovan u ovoj klinici te da je bolest u regresiji.
Doc. dr Goran Marošević, radijacijski onkolog iz Centra za radioterapiju Affidea u Banjaluci, rekao je da se Arie Livne liječio u ovom centru savremenom radioterapijom, te da onkološko liječenje podrazumijeva multidisciplinarni tim i da ovaj Centar liječi pacijente u saradnji s klinikama UKC RS. Istakao je da je Livne dokaz da se adekvatnim multidisciplinarnim liječenjem mogu liječiti pacijenti u starijoj životnoj dobi.
Prof. dr Vlado Đajić, generalni direktor UKC RS, rekao je da naša ustanova zadovoljava sve kriterijume koji imaju svi svjetski centri, te da raspolažemo najsavremenijom opremom. Takođe je naglasio da je u zadnje dvije godine više od 200 ljekara bilo na edukacijama u Americi i Evropi, te da je isto toliko ljekara iz drugih zemalja boravilo u našoj ustanovi u radnim posjetama.